Strona główna
Udział uczniów w konferencji naukowej
W dniu 19.11.2024 reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w konferencji naukowej poświęconej kształceniu zawodowemu w branży mechaniki lotniczej, która miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie. W tym dniu Dyrektor Szkoły w Szczebrzeszynie oraz przedstawiciel Firmy LOT Aircraft Maintenance Services, podpisali umowę o współpracy w zakresie patronatu kierunku nauczania technik mechanik lotniczy, w tym praktyk i staży dla uczniów.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 r. nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała wydarzenie mające na celu popularyzację tabliczki mnożenia. Inicjatywa miała na celu pokazanie, że matematyka może być przystępna i angażująca, a nauka tabliczki mnożenia może odbywać się w ciekawy sposób.
Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się na kilka dni przed wydarzeniem. Na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję powtórzyć tabliczkę mnożenia, wytypowano osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie testów, a na korytarzu szkolnym stworzono gazetkę informacyjną, promującą akcję. Znajomość tabliczki mnożenia była sprawdzana w nietypowej formie – poprzez szybkie pisemne testy. Uczniowie, którzy w ciągu jednej minuty uzyskali najlepsze wyniki, otrzymali tytuł Klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia, natomiast osoba z najwyższym wynikiem w szkole zdobyła tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Edukacja z Wojskiem
13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3 – godzinnej lekcji z wojskiem. Lekcja ta łączyła ze sobą teorię i praktykę. Podczas spotkania z reprezentantami 18 Pułku Przeciwlotniczego im. grn. bryg. Feliksa Kamińskiego w Zamościu uczniowie pogłębili swoją wiedzę z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Obejrzeli wojskowy sprzęt i poznali ścieżkę kariery zawodowej. Spotkanie to było atrakcyjną dla uczniów formą przyswajania wiedzy, a także przyczyniło się do podniesienia świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa, również tego dotyczącego poruszania się w sieci.
Gminne Obchody Święta Niepodległości
Społeczność szkolna wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości. W tym roku odbyły się one w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy. Uroczystość tą rozpoczęli uczniowie naszej szkoły z występem artystycznym przypominającym ten fragment historii. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, w której również uczestniczyli nauczyciele, uczniowie z rodzicami, zuchy z „17 Radosnej Gromady” oraz harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej „Wilcze Łapy”, a także Poczet Sztandarowy naszej szkoły. Po mszy odbyło się złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicami pamiątkowymi na krużgankach klasztoru i w Krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK, a także patriotyczny koncert przygotowany przez zespoły gminne i przedstawicieli Rady Gminy.
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych






