• Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Boiska sportowe przy szkole.

      • Plac zabaw

      • Plac zabaw i obiekty sportowe

      • U nas zadbasz o swoje zdrowie będąc aktywnym fizycznie

      • Uzyskaliśmy Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty

      • Certyfikat uczestnictwa w Programie Trzymaj Formę

      • Misją naszej szkoły jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, dlatego rokrocznie bierzemy udział w programie Trzymaj Formę. Nasze zaangażowanie i realizację tego przedsięwzięcia potwierdza uzyskany certyfikat.
      • Jesteśmy Szkołą Promującą Wolontariat

      • Nasi uczniowie są uwrażliwieni na krzywdę innych i z chęcią niosą pomoc potrzebującym w myśl hasła "przez serce-dla serc wielu"
      • Nasza Szkoła realizuje projekt "Rówieśnicy"

            • Udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości

              11 listopada 2022r. społeczność szkolna z Pocztem Sztandarowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas IV – VIII pod opieką Pani Barbary Rudnickiej, Pani Anny Krukowskiej oraz Pana Waldemara Paska przedstawili w Bazylice św. Antoniego z Padwy w Radecznicy montaż słowno-muzyczny wprowadzając zgromadzonych w atmosferę refleksji patriotycznej. W uroczystościach uczestniczyli również Zuchy z 17. Radosnej Gromady i Harcerze z Drużyny Harcerskiej działającej przy naszej szkole.

            • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

              Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie z klas IV – VIII pod opieką Pani Barbary Rudnickiej, Pani Anny Krukowskiej oraz Pana Waldemara Paska. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Listopad to szczególny miesiąc w którym należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci historią opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

            • Góry Świętokrzyskie „Śladami St. Żeromskiego i H. Sienkiewicza na Ziemi Świętokrzyskiej"”

              25 i 26 października 2022 r. 36 uczniów klas IV-VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy uczestniczyło w wycieczce w dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Góry Świętokrzyskie to najbardziej zaczarowane góry w Polsce. Tu przeplata się przyroda z architekturą, a w każdym zakątku czujemy ducha historii. Daje nam to razem najlepszych smaków mieszankę turystyczną! Program naszej wycieczki obejmował zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór który według legendy wzniesiony był na wzór kalendarza, następnie meleksami wjechaliśmy na Święty Krzyż. W kościele Świętej Trójcy zwiedziliśmy min. Kaplicę Oleśnickich z relikwiami Krzyża Świętego i krypty. Mimo panującej mgły z galerii widokowej podziwialiśmy fragment gołoborza na Łysej Górze. W pierwszym dniu naszej wycieczki zdobyliśmy również najwyższy szczyt Gór Świętok

      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Piątek 26.06.2026
        • Tłumaczenie strony

      • Galeria zdjęć

        • brak danych
        • POLECANE STRONY

        •  

      • Biuletyn informacji publicznej