Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego, zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice złożyli stosowane wnioski.
Listy kandydatów zakwalifikowanych do wglądu poniżej:
Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego, zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice złożyli stosowane wnioski.
Listy kandydatów zakwalifikowanych do wglądu poniżej:
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi 17 Gromada Zuchowa i Drużyna Harcerska działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy na ostatniej zbiórce wykonała ozdoby, które będą sprzedawane w najbliższą niedzielę 2.04.2023 podczas Kiermaszu Świątecznego przy Bazylice św. Antoniego w Radecznicy.
Zapraszamy wszystkich serdecznie!!!
Wczoraj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu gminnego konkursu "Palmy, pisanki, stroiki Wielkanocne" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Radecznica. Wszystkie prace konkursowe charakteryzowały się ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami plastycznymi, a także wysokim poziomem wykonania. Z naszej szkoły laureatami konkursu byli: Aleksandra Łukasik - uczennica klasy drugiej, Antonina Bartnik - uczennica klasy drugiej, Jacek Poświatowski - uczeń klasy piątej oraz Maja Starzecka - uczennica klasy siódmej. Wszystkim wykonawcom i laureatom serdecznie gratulujemy.
Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wspólnie obejrzeli spektakl teatralny pt. "Czerwony kapturek".
Niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi.
24.03.2023 r. odbyła się szkolna debata realizowana w ramach udziału naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego „Szkoła Dobrego Wychowania”. Uczniowie z klas I - III i IV - VIII w zespołach klasowych rozwiązywali zadania problemowe oraz wspólnie na forum, debatowali w celu ustalenia Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.
Informujemy, że od dnia 13.03.2023 r.
rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2023/2024.
Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
i klasy pierwszej należy pobrać w szkole lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 22.03.2023 r.
Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego oddziału przedszkolnego składają deklarację o kontynuowaniu
edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2023/2024
od dnia 13.03.2023r. do dnia 22.03.2023 r.
DRUKI DO POBRANIA ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE UCZNIOWIE I RODZICE -> Druki do pobrania.
21 marca 2023r odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Wiosenny kapelusz”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kapelusza o tematyce wiosennej, w formie przestrzennej, z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Na konkurs wpłynęło 19 prac, których autorzy wykazali się ogromną wyobraźnią, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Nakrycia głowy zdobiły własnoręcznie robione kwiaty, motyle, biedronki, ptasie gniazdka i malutkie ptaszki oraz inne wiosenne akcenty. Prace oceniane były przez jury w dwóch kategoriach: klasy 0 – III oraz IV - VIII. Podsumowaniem konkursu był pokaz kapeluszy, w którym każdy uczeń zaprezentował swój kapelusz na szkolnym korytarzu wobec całej społeczności szkolnej. Każdy z kapeluszy był oryginalny i wyjątkowy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Link do filmu z pokazu kapeluszy: https://www.facebook.com/100057814833262/videos/592576446094572
Aby uczcić pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i Dyrekcją wspólnie spalili kukłę Marzanny i własnoręcznie zrobione gaiki. Pożegnaliśmy oficjalnie zimę i teraz czekamy na piękną, wiosenną pogodę.
Film pod linkiem: https://www.facebook.com/100057814833262/videos/680992827132109
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas na wyjątkowe spotkanie z Panią Magdą Maciak autorką książek dla dzieci tj. „Nazywam się Jerzyk”, „Odlotowa sąsiedzka agencja detektywistyczna”, „Nic o nas bez nas”. Nasi uczniowie mieli okazję poznać osobiście pisarkę oraz jej książki. Spotkanie autorskie było fantastyczną przygodą dzięki, której uczniowie poznali cały cykl powstania książki, zapoznali się z pracą pisarki, dowiedzieli się - skąd się biorą pomysły na książki i zaspokoili swoją ciekawość na wiele, wiele innych pytań, każdy otrzymał też legitymację detektywistyczną z autografem autorki.
Na zaproszenie Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu w piątek 17 marca 2023r. uczniowie klasy ósmej pod opieką Pani Anny Krukowskiej uczestniczyli w zajęciach na wirtualnej strzelnicy. W ramach zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią oraz strzelali do celu z broni krótkiej GLOCK 19 i karabinu HK 416.
Nasza Szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego „Szkoła Dobrego Wychowania”. W ramach tego projektu został przeprowadzony konkurs „Mistrz savoir vivre”. Oto fotorelacja:
8 marca to wyjątkowy dzień - Dzień Kobiet. Z okazji święta wszystkich pań i dziewczynek w szkole pojawiły się kwiaty i życzenia. Aby uświetnić ten dzień chłopcy z klasy V,VI i VII przygotowali część artystyczną będącą ukłonem dla wszystkich pań. Przedstawienie uświadomiło wszystkim jak ważną rolę w życiu pełni kobieta. Wszystkie panie zostały obdarowane kwiatami a dziewczynki drobnymi upominkami od swoich kolegów.
3 marca 2023 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski, „Czarowanie słowem’’. Głównym celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Udział wzięło 23 uczniów z klas I - III i klas IV – VI. Jury oceniało dobór tekstu, umiejętność interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.Przewodnicząca jury, pani Ewa Maj podziękowała uczestnikom za występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania swoich talentów. Zaznaczyła, że to również wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Członkowie jury p. Bożena Ligaj, p. Urszula Chwiejda i p. Małgorzata Małysz mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom był bardzo wysoki , jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc : pierwszego, drugiego i trzeciego.
Nagrodzono i wyróżniono następujących uczestników:
Klasa I - III
I – miejsce: Aleksandra Łukasik klasa II
II – miejsce: Kamila Tyszko klasa I, Sebastian Szcześniak klasa II
III – miejsce: Antonina Bartnik klasa II, Agata Gil klasa II
Klasa IV - VI
I – miejsce: Julia Buszowska klasa IV
II – miejsce: Paulina Chmielewska klasa V, Lena Fiedorek klasa IV
III – miejsce: Mateusz Szewczak klasa IV
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe za I,II i III miejsce, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy.Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
7 marca uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I -VIII uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez pracowników KRUS dotyczącej bezpieczeństwa na wsi podczas prac z użyciem różnego rodzaju sprzętu rolniczego w gospodarstwie. Uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachowywać, czego unikać, w jaki sposób nie narazić się na zagrożenia związane z pracą i przebywaniem w gospodarstwie rolnym. Dziękujemy Panu Mariuszowi Łysiakowi i Panu Mateuszowi Biłantowi z Placówki Terenowej KRUS w Biłgoraju za przeprowadzenie ciekawej i pouczającej prelekcji.
5 marca w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, rodziny ofiar, służby mundurowe oraz społeczność szkolna z naszej gminy.
Naszą szkołę podczas tego święta godnie reprezentował Poczet Sztandarowy, zuchy z 17. Radosnej Gromady i harcerze z drużyny harcerskiej oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Po uroczystej mszy świętej odbył się „Bieg Tropem Wilczym” w którym również brali udział nasi uczniowie, ich rodzice oraz zuchy i harcerze wraz z nauczycielami.
Ogromne podziękowania należą się najmłodszym zuchom i nieco starszym harcerzom, którzy działają w 17. Radosnej Gromadzie i drużynie harcerskiej przy naszej szkole. Swoim zaangażowaniem, pożytecznymi działaniami w środowisku lokalnym, godną postawą podczas uroczystości narodowych stają się wzorem do naśladowania.
Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet "Góra Grosza" organizowanej przez
towarzystwo "Nasz Dom". W tym roku zbieraliśmy dla dzieci w trudnej sytuacji. Nad
przebiegiem akcji czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Najważniejszym
celem było pokazanie, jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne
działanie dla dobra innych. W lutym posegregowaliśmy i policzyliśmy zebrane pieniądze,
które zostały wysłane do organizatorów. Dziękujemy wszystkim wychowawcom, uczniom
i ich rodzicom za zrozumienie i włączenie się do akcji.
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Antoniego z Padwy uczciła pamięć "Żołnierzy Wyklętych" uroczystym apelem zorganizowanym 1 marca 2023 roku. Uczniowie klas. VI, VII iVIII wspólnie z Drużyną Harcerską i 17 Gromadą zuchową ukazali losy „Żołnierzy Niezłomnych”, m. in.: majora Zygmunta Edwarda Szendzielorza - ps. Łupaszko, Danuty Siedzikówny - ps. Inka, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Tadeusza Kuncewicza - ps. Podkowa oraz żołnierzy, którzy spoczywają w Krypcie Bazyliki w Radecznicy. Narodowy Dzień "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony 1 marca przypomina młodemu pokoleniu fragment historii Polski, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męczeństwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązanie do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
W oddziale przedszkolnym odbyły się kolejne cykle zajęć z programu "Czyste powietrze wokół nas" prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego. Na zajęciach dzieci zwiększały wiedzę na temat skutków palenia papierosów oraz wzmacniały kompetencje w zakresie umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionym pomieszczeniu i jak sobie poradzić kiedy ktoś przy nich pali papierosy. Dzieci zdobywały wiedzę przez zabawę oraz własną prace twórczą. Nasze przedszkolaki wyszły nawet z własną inicjatywą kontynuacji zajęć poprzez spacer po najbliższej okolicy, na którym mogły rozwiesić własnoręcznie wykonane ulotki informujące o tym, by nie palić papierosów przy dzieciach. W wyniku zajęć dzieci mocno usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego, wiedzą też doskonale w jaki sposób się zachować, gdy będą narażone na wdychanie go
W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zuchy z 17. Radosnej Gromady wykonały prace porządkowe w krypcie znajdującej się w Bazylice św. Antoniego oraz złożyły hołd spoczywającym w niej bohaterom antykomunistycznego podziemia.
Jest to miejsce szczególnej pamięci, związane z konspiracyjną historią klasztoru. Zuchy pamiętają o tych, którzy przez wiele lat skazani byli na zapomnienie.
Powered by aSc EduPage